• Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива

Як вибрати комплексні добрива з кальцієм: огляд та способи застосування

При виборі комплексних добрив зазвичай більше уваги приділяють співвідношенню основних елементів: азоту, фосфору та калію. Проте вміст додаткових компонентів, а особливо кальцію, відіграє не менш важливу роль, адже напряму впливає на ефективність засвоєння рослиною всіх поживних речовин.  

Кальцій є складовим елементом оболонки клітин, тому від його вмісту залежить міцність тканин, якість обміну речовинами всередині рослини, а також підтримка водного балансу на клітинному рівні. Завдяки кальцію краще розвивається коренева система, рослина стає стійкою до стресових факторів, а плоди дозрівають рівномірно і зберігають високу якість.

У статті розповідаємо детальніше, як саме діє добриво з кальцієм, чим загрожує дефіцит цього елементу, та як правильно обрати і застосувати кальцієвмісні добрива, щоб підвищити врожайність.

Формула кальція. Зображення згенеровано за допомогою штучного інтелекту OpenAI

 

Чому важливо використовувати кальцієві добрива?

 

В залежності від потреб культури та ґрунту, застосовують різні види добрива з кальцієм. Це можуть бути вапняні добрива, хлористий кальцій, кальцієва селітра, хелат кальцію, а також комплексне добриво з вмістом кальцію.

Оскільки кальцій напряму впливає на метаболічні процеси та обмін речовинами, це означає, що саме за допомогою нього рослини можуть повноцінно засвоювати й інші поживні елементи. Відповідно, цілісна та ефективна система удобрення обов’язково має включати підживлення кальцієм. Комплексні добрива є доволі зручним рішенням для цього, адже окрім основних азоту, фосфору, та калію, вони в ідеалі мають містити ще й достатню частку кальцію. Коли рослина має міцні стінки клітин, то всі процеси всередині відбуваються злагоджено, і як результат: рослина залишається здоровою, стійкою до хвороб, шкідників та несприятливих умов, дає якісний та рясний урожай, а плоди в подальшому гарно зберігаються та є стійкішими до ушкоджень під час транспортування.

Кальцій критично важливий і для ґрунту. Він сприяє розчинності різних сполук, а відтак покращує структуру ґрунту, а також його вологопроникність і аерацію. Кальцієвмісне добриво діє і на розкислення ґрунту.  Кальцій сприяє утворенню більш лужного середовища і знижує кислотність ґрунту. Завдяки цьому ґрунт стає більш родючим, і при оптимальному рівні кислотності рослини краще поглинають корисні речовини. Доведено, що при показнику pH 6.5-7.0 засвоюваність поживних елементів може доходити до 100%, а підвищена кислотність ґрунту з pH 4.5-5.5 знижує рівень засвоюваності до 23%, що є надзвичайно мало і нівелює користь внесених добрив.

Завдяки тому, що кальцій допомагає створити сприятливі умові у ґрунті, краще розвиватиметься і коренева система рослин. До коренів буде забезпечено доступ води та кисню через покращену структуру ґрунту, тому корені стають міцнішими і допомагають рослині краще рости та розвиватись.

 

Як нестача кальцію впливає на рослини та ґрунт?

 

Дефіцит кальцію може спричинити серйозні проблеми як для рослин, так і для ґрунту. У рослин дефіцит цього елементу проявляється так:

-  деформація листя;

-  уповільнення росту кореневої системи, її ослизнення та загнивання;

-  поява некрозів на краях листових пластин;

-  порожнистість і підвищена крихкість стебел;

-  поява на рослині слабко здерев'янілих ділянок;

-  більша схильність до захворювань;

-  плоди починають швидше розтріскуватися, втрачати форму та якість.

Нестача кальцію у ґрунті призводить до підвищення кислотності, погіршення структури та зменшення кількості корисних мікроорганізмів. В таких умовах коренева система рослин гірше засвоює поживні речовини, а вологи стає недостатньо для нормального водного балансу. Як наслідок, погіршується загальний стан рослин і знижується врожайність. Щоб цього уникнути, важливо вчасно діагностувати дефіцит кальцію у ґрунті, та спланувати систему підживлення, яка включатиме кальцієве добриво.

Добрива з кальцієм. Зображення згенеровано за допомогою штучного інтелекту OpenAI

Огляд якісних видів добрив з вмістом кальцію

 

Український виробник «Тетра-Агро» виготовляє комплексні добрива з вмістом кальцію. Це NPK-добриво «Нітроамофоска-М» на основі азоту, фосфору та калію з достатнім відсотком кальцію. Принцип дії закладається у поступовому довгостроковому підживленні, яке гранули добрива дають протягом усього вегетаційного періоду рослин. В залежності від культур та типів ґрунту, можна обрати потрібне добриво серед 6-ти видів:

  1. NPK 3:20:20. Це ідеальний варіант добрива для кислих ґрунтів через високий вміст кальцію (25%). Саме цей вид добрива підходить для озимих культур за рахунок невеликої кількості азоту (3%), але більшої кількості фосфору та калію (20 і 20% відповідно).
  2. NPK 9:18:22. Добриво з вмістом кальцію 20%. Найкраще підходить для зернових, овочевих, плодових та технічних культур.
  3. NPK 5:15:20 (Ca:S) 20:8. Містить 20% кальцію та підвищену частку сірки (8%), тому особливо ефективним буде для ріпаку, адже ця культура потребує більше сірки.
  4. NPK 7:17:21. У складі 20 % кальцію, та велика кількість фосфору і калію. Особливо підходить для зернових, овочевих культур, кукурудзи, соняшника, ріпаку.
  5. NPK 15:15:15 (містить 20% кальцію) та NPK 16:16:16 (містить 16% кальцію). Це універсальні добрива з рівномірним складом азоту, фосфору та калію, підходять більшості культур та типів ґрунтів, збалансовано живлять рослини протягом усього вегетаційного періоду.

 

Рекомендації щодо застосування

 

Для досягнення максимальної ефективності від добрив з кальцієм, варто точно знати, коли рослина потребує кальцію найбільше, та яким способом здійснюється підживлення.

Добрива з кальцієм. Зображення згенеровано за допомогою штучного інтелекту OpenAI

 

Коли вносити кальцієві добрива

 

Звісно, кальцій для рослин необхідний протягом усього періоду вегетації, проте найважливішу роль він відіграє на ранніх стадіях розвитку рослин. На цьому етапі він необхідний для формування правильної структури та активного росту клітин. Дефіцит кальцію на початку циклу призводить в подальшому до надмірної слабкості, та навіть загибелі рослини. Тому кальцієві добрива, в залежності від культури, зазвичай вносять восени або навесні, при основному обробітку ґрунту або під час посіву. До прикладу, комплексне добриво з кальцієм «Нітроамофоска-М» розраховане саме на такий термін внесення, адже поживні речовини з гранул вивільняються поступово протягом усього вегетаційного періоду, що дозволяє рослинам отримувати збалансоване живлення на всіх етапах розвитку, а особливо – кальцій на початку.

 

Як вносити добрива з кальцієм

 

Кальцієві добрива, в залежності від виду, можуть вносити як кореневим, так і позакореневим способом. «Нітроамофоска-М» з кальцієм ефективна при кореневому підживленні. Добриво треба вносити рівномірно по всій площі поля, розкидачем або сівалкою. Такий спосіб забезпечить максимальну доступність добрив до коріння рослин.

При дотриманні всіх правил внесення, «Нітроамофоска-М» дає приріст урожайності на 30-70%!

Добрива з вмістом кальцію. Зображення згенеровано за допомогою штучного інтелекту OpenAI

 

5 причин, щоб купити добрива з кальцієм від Тетра-Агро

 

«Тетра-Агро» – це виробник сертифікованого та науково дослідженого добрива, якість якого підтверджують аграрії з різних куточків України.

За рахунок високого вмісту кальцію, «Нітроамофоска-М» діє на локальне розкислення ґрунту та підвищує його родючість. Гранули добрива здатні врегулювати рівень pH до 7.0 у зоні росту рослин. Це підвищує засвоюваність поживних речовин та, відповідно, ефективність застосування добрива.

Окрім основних макроелементів та кальцію, Нітроамофоска-М містить і додаткові мікроелементи, що є важливими для розвитку посівів, зокрема Сірка (S), Магній (Mg), Залізо (Fe), Цинк (Zn), Бор (B).

Також завдяки формулі поступової довгострокової дії, добрива від «Тетра-Агро» є вигідними для застосування, адже дозволяють зберегти кошти на додаткових підживленнях.

Вибір різних формул під конкретні потреби культур і ґрунтів дозволяє знайти оптимальний варіант для підвищення врожайності. Більше того, для оптових замовлень, Тетра-Агро надає можливість індивідуального підбору формули NPK-добрива.

Команда Тетра-Агро завжди готова надати професійні рекомендації щодо підбору та застосування добрив, а також доставити добрива у зручний для вас спосіб.  Дізнайтеся ціни на сторінці Прайс та замовляйте «Нітроамофоску-М» з кальцієм прямо на сайті або за телефоном +38 (067) 313 77 17

Добрива з кальцієм
Кальцієве добриво
Добриво з кальцієм
Кальцієві добрива